Skip to main content

عایق رطوبتی دیوار نانو ( بهترین عایق رطوبتی برای دیوار )

در دنیای معاصر و پیشرفته امروز، نانوتکنولوژی یکی از شگفت‌انگیزترین و جذاب‌ترین فناوری‌هاست که در حوزه‌های مختلفی از صنعت به کار می‌رود. یکی از مهم‌ترین کاربردهای این فناوری در حوزه مواد عایق‌کننده است و یکی از مهم ترین آنها عایق رطوبتی برای دیوار است.

عایق رطوبتی نانو تولید شده توسط این تکنولوژی منجر به عایق بندی کامل دیوارهای داخلی و خارجی شده و از مشکلات ناشی از بروز رطوبت به طور کامل جلوگیری می‌کند.

عایق رطوبتی دیوار داخلی و خارجی با اجرای سریع خود یکی از بهترین انتخاب ها برای عایق بندی دیوار در مقایسه با محصولات سنتی می باشند .

محصولات عایق رطوبتی نانو دیوار

شرکت نانو آکسون یکی از شرکت های دانش بنبان پیشرو در زمینه عایق رطوبتی برای دیوار است که با توجه به نیاز حال حاضر کشور در راستای تولید یک محصول ، با کیفیت و با کارایی بالا در میان رقبای خارجی و داخلی ، ملی و بین المللی خود قابل قیاس و رقابت است.

از جمله محصولات عایق رطوبتی دیوار خارجی و داخلی که در سبد محصولات نانو آکسون به منظور عایق رطوبتی دیوار می توان به دو محصول NAX-WM به عنوان آب بند و عایق کاری استفاده کرد و همین طور ازمحصول NAX-ACC می‌توان هم در زمینه ملات ترمیمی و عایق رطوبتی با توجه به شرایط استفاده کرد:

NAX-WP

عایق رطوبتی دیوار NAX-WM

این محصول به صورت سه جزیی به عنوان آب بند که به طور خاص برای استفاده در بالکنها / کف سازی مناطق مرطوب / باکس های گیاهی و استخر ها و تمام سطوح مرطوب در ساختمان های تجاری و مسکونی طراحی شده است . این غشای ضد آب نوعی پوشش سیمانی را بر روی ترک ها و سطوح نامنظم تشکیل می دهد و ازاجزا زیر ساخته شده است:

جز A : پودر دارای فیبر

جز B : مایع

جز C : پرایمر

موارد استفاده 

این محصول لایه ای یکپارچه بدون درز و مقاوم در برابر رطوبت بر روی سطح پشت بام / بالکن / تراس و استخر سرویس های بهداشتی ایجاد می کند.

NAX-ACC

عایق رطوبتی NAX-ACC

این محصول به عنوان یکی از پرکاربرد ترین محصولات و پر ویژگی ترین محصول این شرکت می توان معرفی کرد زیرا می‌توان از این محصول که رزینی پلیمری ست که به جهت افزایش قابلیت چسبندگی سطوح به عنوان زیر لایه مورد مصرف قرار می گیرد.

این محصول برای زیر سازی سطوح داخلی و خارجی ساختمان مانند دیوار های گچی / بتنی / چوبی / سرامیکی / سنگی مناسب می باشد.

به طور کلی این محصول پلیمری در اختلاط با مصالح می تواند سبب چسبندگی مصالح به سطح و آب بندی سطح استفاده شود.

موارد استفاده 

از این محصول به عنوان پرایمر و یا به عنوان آب بندی و درزگیری می‌توان برای سطوح مختلف استفاده کرد و به واسطه‌ی آن می توان با اختلاط با موادی چون گچ / سیمان / ماسه با توجه به نیاز مصرف کننده برای مقاوم سازی به وسیله این محصول ترک‌های سطحی و عمیق را ترمیم کردم.

برای درخواست مشاوره پیش از خرید محصولات فرم زیر را تکمیل نمایید.

  کاربرد محصولات عایق رطوبتی دیوار خارجی و داخلی

  دیوار‌ها، اصلی ترین و مهم ترین بخش‌های جدا کننده در ساختمان‌ها هستند.

  آن‌ها به دو دسته دیوارهای خارجی ( برای حفاظت از اطراف خانه ) و دیوارهای داخلی تقسیم بندی می‌شوند و قابلیت این را دارد در برابر فشار های منفی و مثبت که در ادامه توضیح داده می شود از ساختمان محافظت کنند.

  بدون دیوار‌ها ، نه تنها بخش بندی قسمت‌های مختلف سازه دچار مشکل می‌شود، بلکه حفاظت و ایجاد امنیت از ساختمان نیز غیر ممکن می‌شود.

  درآب بندی فشار مثبت و فشار منفی که در بالا ذکر شده است به توضیح مختصر آن می پردازیم :

  — آب بندی فشار منفی :

  در شرایطی انجام می‌شود که فشار آب از بیرون به درون محفظه وارد شود.

  آب بندی پارکینگ‌ها، چاله‌های آسانسور و زیرزمین نمونه‌هایی هستند که نیازمند اجرای آب بندی فشار منفی هستند.

  برای انجام آب بندی فشار منفی پیش از هر اقدامی باید داخل محفظه را از آب خالی کنند و اجازه دهند تا در زمان مناسب خشک شود سپس با استفاده از مواد آب بندی نسبت به اجرای آب بندی فشار منفی در اجزای مورد نظر اقدام کرد.

  — آب بندی فشار مثبت :

  برای اجرای آب بندی فشار مثبت پیش از هر اقدامی باید نواحی مورد نظر را کاملا خشک کرد تا عاری از هرگونه رطوبت شود سپس می توان تهمیدات لازم برای انجام آب بندی فشار مثبت را انجام داد.

  آب بندی استخر، سرویس های بهداشتی، تراس و … به روش فشار مثبت انجام می شود و معمولا از شیوه هایی مثل کاشی کاری، اجرای رنگ ها و پوشش ها استفاده می شود.

  برای آنکه دیواره های ساز های ساختمانی ما سالم و مقاوم پابرجا بماند باید بتوانیم در ابتدا دیوارها را در برابر آب و رطوبت محافظت کنیم چراکه در صورت ورود آب به درون دیوارها امکان پوسیدگی وریزش ساختمان نیز وجود دارد.

  اهمیت استفاده از رنگ عایق نانو دیوار

  هنگامی که دیواره یک سازه ساخته می‌شود به طور معمول درون این دیواره‌ها هزاران نشتی کوچک وبزرگ وجود دارد که به خوبی با سیمان پر نشده است و یا این که بعد از مدتی بخش‌های مختلفی از سیمان آن فرو می‌ریزد.

  در صورت عدم استفاده از عایق رطوبت دیوار امکان ورود آب به درون ساختمان زیاد شده و احتمال پوسیدگی و ریزش دیواره زیاد می شود و احتمال دیگری که وجود دارد در نواحی داخلی دیواره ها اتفاق بیافتد وجود باکتری و قارچ است که باگذشت زمان سبب ایجاد بوی بد وهمین طور تضعیف دیوارها می گردد.

  از جمله کاربرد های مهم عایق رطوبتی دیواره ها در ساز های مختلف زیر آورده شدا است :

  • استفاده در حمام و سرویس‌های بهداشتی برای جلوگیری از ورود نم و رطوبت به اتاق‌ها
  • قابل استفاده به صورت خارجی برای جلوگیری از ورود آب به درون ساختمان
  • کاهش صدای ورودی و خروجی به درون و خارج سازه
  • قابل استفاده به عنوان عایق دیوار استخر و جکوزی

  آب بندی دیوار گچی با استفاده از آب بند دوجزیی  :

  سطح گچ سنتی به علت استحکام بسیار پایین و جذب رطوبت بالایی که دارند عمدتا دچار تبله و رهایی گچ از روی سطح می شود. لذا توصیه می شود که به روش زیر عمل شود :

  1. زیر سازی به وسیله محصول رقیق شده NAX-ACC برای اجرا به عنوان سطح زیر کار که هم سبب آب بندی سطح می شود هم فرآیند جذب آب از سطح گچ توسط دیوار را متوقف می کند که نهایتا از ترک خوردن گچ جلوگیری می کند.

  2. اعمال محصول رقیق شده NAX-ACCبه عنوان اب بندی روی گچ اجرا شده

  نکته : بدیهی است که این روش هم در گچ سنتی و هم در گچ پاششی قابل اجرا است .

  مزایای عایق رطوبتی دیوار :

  • آب گریز بودن

  • چسبندگی فوق العاده زیاد

  • افزایش طول عمر ساختمان به دلیل جلوگیری از نفوذ نم و رطوبت به داخل ساختمان

  • ترک نخوردن

  • عایق صوتی

  • جلوگیری از ورود صدای بیرون به داخل ساختمان

  • یکپارچگی و وزن سبک

  • جلوگیری از تجمع حشرات، جلبک

  پارامترهای مهم در انتخاب رنگ عایق رطوبتی دیوار

  • میزان قطر دیوار

  • جنس دیوار

  • میزان مواجه بودن دیوار با آب و یا رطوبت

  • خارجی یا داخلی بودن نوع دیوار