Skip to main content

قیمت پوشش ضد حریق ( لیست قیمت پوشش ضد حریق اسکلت فلزی + پایه سیمانی )


قیمت پوشش ضد حریق

پوشش های ضد حریق به دو دسته پرکاربرد رنگ های ضد حریق و پوشش سیمانی ضد حریق تقسیم می‌شوند. برآورد قیمت نیاز به اطلاعاتی از پروژه مورد نظر (از جمله مدت مقاومت مورد نیاز در برابر حریق، اِلمان ها، شرایط اجرایی و…) دارد. بطور کلی قیمت پوشش ضد حریق به دو قسمت کلی هزینه های اجرایی و هزینه های تامین مصالح ضد حریق تقسیم می‌شود.

جهت دریافت قیمت و مشاوره، اطلاعات تان را وارد کنید:

  محاسبه دقیق قیمت پوشش ضد حریق اسکلت فلزی

  قیمت تامین مصالح

  به منظور برآورد قیمت تامین مصالح ضد حریق (اعم از رنگ ضد حریق یا پوشش سیمانی ضد حریق)، می‌بایست پس از اخذ نقشه های سازه ای پروژه از کارفرما، مصالح مورد نیاز برای پروژه محاسبه شود. به همین منظور با مفهومی به نام ضریب مقطع (Section Factor) و دانسیته مصالح (ضریب مصرف) سروکار خواهیم داشت.

   

  ضریب مقطع یک عضو فولادی

  نرخ تغییر دما در یک جسم تابعی از جرم و مساحت سطح در معرض اختلاف دما می‌باشد. بنابراین یک ضریب تعیین کننده مقاومت در برابر آتش عضو فولادی، ضریب مقطع  SF = Hp/A می‌باشد که در آن، A، مساحت مقطع عضو فولادی و Hp، محیط داخل سیستم محافظت کننده در برابر آتش است.

  هر چه نسبت Hp/A کوچکتر باشد، نرخ تغییر دما کندتر است. بنابراین به عنوان یک قانون عمومی مقاطع فولادی با نسبت های Hp/A کوچکتر، عملکرد بهتری در آزمونهای آتش نسبت به مقطع های محافظت شده مشابه ولی با Hp/A بزرگتر دارند. در شکل 1 نحوه محاسبه ضریب مقطع برای اعضای فولادی با مقطع I و در شکل 2 نحوه محاسبه ضریب مقطع برای اعضای فولادی با مقطع توخالی مشخص شده است.

   
  محاسبه ضریب مقطع اعضای فولادی با مقطع I
  شکل 1- نحوه محاسبه ضریب مقطع اعضای فولادی با مقطع I
   
  محاسبه ضریب مقطع اعضای فولادی با مقطع توخالی
  شکل 2- نحوه محاسبه ضریب مقطع اعضای فولادی با مقطع توخالی

  پس از محاسبه ضریب مقطع اِلمان های پروژه، با استفاده از جداول طراحی ضخامت که توسط مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برای هر شرکت تولید کننده/وارد کننده مصالح ضد حریق صادر می‌شود، ضخامت مورد نیاز پوشش بدست می‌آید. در شکل 3 نمونه یک جدول طراحی ضخامت مربوط به پوشش های پایه سیمانی به همراه توضیحات آورده شده است که با کمک این جدول می‌توانید حدود قیمت پوشش ضد حریق پایه سیمانی برای تامین مصالح را به دست آورید.

   
  جدول طراحی ضخامت
  شکل 3- نمونه جدول طراحی ضخامت
   

  دانسیته مصالح ضد حریق

  دانسیته (چگالی) مصالح ضد حریق بسته به شرکت تولید کننده متفاوت است که در گزارشات آزمایش مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ذکر می‌شود. در نهایت با در دست داشتن مساحت سطح کار (از نقشه های سازه ای)، ضخامت هر اِلمان و دانسیته مصالح می‌توان، تناژ مصالح مصرفی پروژه را برآورد کرده و به قیمت تامین مصالح ضد حریق دست پیدا کرد.

   

  قیمت اجرای پوشش ضد حریق

  قیمت اجرای پوشش ضد حریق بسته به ضخامت طراحی، محل اجرا، شرایط اجرایی کارگاه (آب و هوا، دسترسی و…) متفاوت می‌باشد و اغلب پس از بازدید از محل پروژه تعیین می‌گردد.

  تماس بگیرید: 02147631000

  نحوه محاسبه قیمت پوشش ضد حریق پایه سیمانی

  همانطور که در بخش قبل عوامل مهم در تعیین قیمت پوشش ضد حریق ذکر گردید، برای پوشش ضد حریق پایه سیمانی نیز تمامی موارد مذکور صادق می‌باشد. در خصوص الزامات اجرایی پوشش ضد حریق پایه سیمانی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

   
  • پین کوبی و مش بندی

  به منظور حفظ یکپارچگی پوشش روی سطح اسکلت فلزی (به علت ضخامت اغلب بالای آن) از مسلح سازی آن به وسیله پین و مش (توری) استفاده می‌شود. برای پین کوبی از دستگاهی بنام پین کوب مطابق شکل زیر استفاده می‌شود:

   
  دستگاه پین کوب
  شکل 4- نمونه دستگاه پین کوب
  • پاشش مصالح ضد حریق سیمانی

  پاشش مصالح پس از اختلاط پودر خشک با آب به نسبت درج شده در برگه اطلاعات فنی محصول (Data Sheet) با دستگاه ملات پاش انجام می‌شود. شکل 5 یک نمونه دستگاه ملات پاش را نشان می‌دهد:

   
  دستگاه ملات پاش
  شکل 5- نمونه دستگاه ملات پاش
   

  عوامل تاثیرگذار بر بازه قیمتی

  در تعیین بازه قیمتی دو عامل بسیار مهم در تعیین مصالح مورد نیاز پروژه دخیل هستند که بسته به شرکت تولید کننده این عوامل متفاوت‌اند:

   

  جدول ضخامت محصول

  جدول ضخامت صادره از سوی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برای هر محصول با توجه به کیفیت آن محصول تعیین می‌گردد و هر چه ضخامت های مورد نیاز برای پوشش هر اِلمان کمتر باشد، نشان دهنده مصرف کمتر مصالح و در نتیجه کیفیت بالاتر مصالح می‌باشد.

   

  دانسیته محصول

  دانسیته (چگالی) محصول یکی دیگر از عوامل موثر بر تعیین میزان مصالح مورد نیاز می‌باشد که هر چه دانسیته محصول کمتر باشد مصرف مصالح و در نتیجه تحمیل بار مرده به ساختمان کمتر خواهد بود. در نهایت، تمام مواردی که گفته شد، به شما کمک می‌کند تا به صورت حدودی قیمت پوشش ضد حریق اسکلت فلزی را به دست بیاورید.

  محصول ضد حریق پایه سیمانی شرکت نانوآکسون با نام تجاری NAX-CB با داشتن دانسیته کم، منجر به کاهش بارمرده تحمیلی به سازه می‌شود که می‌تواند در طراحی بهینه پوشش ضد حریق نقش موثری داشته باشد. کارفرمایان می‌توانند به منظور برآورد قیمت (اعم از رنگ و قیمت پوشش ضد حریق پایه سیمانی) با کارشناسان شرکت آکسون با شماره 4763100-021 تماس برقرار کنند.

    سوالات متداول

  عوامل تاثیرگذار بر قیمت پوشش ضد حریق اسکلت فلزی چیست؟

  • میزان مقاومت محصول
  • ضخامت و دانسیته محصول
  • نحوه اجرا
   

  محاسبه قیمت چگونه انجام می‌شود؟

  تعیین قیمت هر شرکت، با شرکت دیگر متفاوت است، اما به طور کلی قیمت محصولات بر اساس مقاومت و مواد به کار رفته در هر محصول، تعیین میی‌شود.  

   ارتباط با فروش   تماس فوری

   جهت مشاوره در خرید و اجرا با ما تماس بگیرید.

   دانلود کاتالوگ


   برای دانلود کاتالوگ کامل نانو آکسون میتوانید از لینک زیر استفاده نمایید.