Skip to main content

درباره ما


چگونه آغاز کردیم؟

صنایع نانو عایق آکسون (سهامی خاص) با نام تجاری نانو آکسون با سرمایه فکری، مادی و معنوی پروفسور جمشید صباغ زاده، از پیشکسوتان صنعت لیزر و نانو، و به مدد تلاش و کوشش های شبانه روزی وی و جمعی از مهندسین و متخصصین ایرانی و عده ای از همراهانش بنیان گذاشته شد. اولین محصول تولیدی این شرکت، پوشش های حرارتی بود که محصولی قابل رقابت با محصولات با کارایی مشابه از جمله پشم شیشه به حساب می آمد. اما از آنجایی که صاحبان این شرکت، موشکافانه به دنبال توسعه محصولات و افزایش کیفیت بودند، امر بازاریابی و فروش محصولات را پس از گسترش سبد محصولات با تاخیر آغاز نمودند.

نانو آکسون یک شرکت تحقیق و توسعه حرفه ای، تولید کننده و مجری مواد ضدحریق است. در راستای اشتغال زایی در مناطق محروم، بنای کارخانه نانو آکسون با بیش از 2000 متر مربع مساحت، در شهرک صنعتی بیرجند واقع در خراسان جنوبی بنیان گذاشته شد. هرچند فعالیت تجاری در مناطق محروم سختی های خود را دارد، اما کارآفرینی برای مردم جوان و مستعد این منطقه، از اهداف این مجموعه بوده است.

نانو آکسون توانسته است با ایجاد اشتغال در بخش های مختلف، طیف وسیعی از نیروی های ماهر و نیمه ماهر را به کار بگیرد. تعداد پرسنل مشغول در کارخانه 30 نفر، در دفتر مرکزی 15 نفر و بیش از 100 نیرو در پروژه ها که به صورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول به فعالیت میباشند. قابل ذکر است که بیش از 60 درصد از نیروهای زیرمجموعه نانو آکسون دارای تحصیلات دانشگاهی میباشد.

در حال حاضر محصولات ضد حریق (مقاوم در برابر حریق) از تولیدات اصلی این شرکت است که به طور گسترده در سازه های ساختمانی، عناصر پتروشیمی، تاسیسات صنعتی و غیره استفاده می شوند. همه تولیدات ما مطابق استانداردهای لازم برای پوشش های ضد حریق هستند. همچنین این شرکت دارای شبکه فروش گسترده ملی است و به چندین کشور در منطقه خاورمیانه و CIS صادرات دارد.

مرکز تحقیق و توسعه نانو آکسون با چندین موسسه و دانشگاه از جمله دانشگاه آزاد و شریف همکاری نزدیک داشته، و با مراکز آزمایشی کاملاً مجهز، یک بستر داخلی R&D را ایجاد کرده است. ما به طور مداوم مشخصات محیطی و بهداشتی محصولات را بهبود می بخشیم و راهکارهای نوآورانه ای برای ایمنی پایدار در حوزه های مختلف ارائه می دهیم.

ماموریت ما ایجاد محصولات شیمیایی سازگار با محیط زیست و کمک به توسعه هماهنگ جامعه و طبیعت است. این امر ما را قادر می سازد با خلاقیت و نوآوری در محصولات جدید، ایجاد ارزش برای مشتریان و ادای دین به جامعه نماییم.

چشم انداز ما

 • ورود به جمع ۱۰ شرکت برتر دنیا در زمینه پوششهای ضد حریق؛
 • افزایش سهم صادرات در فروش؛
 • افزایش میزان فروش داخلی؛
 • دستیابی به سطح تعالی ۵ ستاره اروپا / تندیس جایزه ملی کیفیت ایران؛
 • تولید محصول با کیفیت مبتنی بر فناوری روز؛
 • تولید محصولات جدید در حوزه ایمنی حریق؛

ماموریت ما

نانو آکسون به عنوان بخشی از زنجیره تامین ایمنی و توسعه پایدار، با هدف بهبود شرایط زندگی و خلق ارزش برای کلیه ذی نفعان، به پشتوانه دانش فنی و برند های معتبر خود در صنعت پوشش های ضد حریق فعالیت می نماید.

ارزش های ما

 • صداقت و اعتماد: توسعه کاربردهای شیمیایی قابل اعتماد و سازگار با محیط زیست.
 • نوآوری: تمرکز بر نیازهای مشتری و توسعه بر اساس محیط های مختلف
 • ایمنی: اختصاص به رضایت و ایمنی مشتریان.

تیم های ما

کلیه همکاران نانو آکسون در دسته بندی و بخش های مختلف مشغول به فعالیت هستند. سرپرست هر بخش عملکرد پرسنل را برای پویایی و ارائه خدمات بهتر ارزیابی میکند. تمرکز ارزیابی بر دو پارامتر اصلی توانمندی های انفرادی و تاثیرگزاری گروهی است.
تحقیق و توسعه

تحقیق و توسعه

ما مفتخریم که ساختار و اساس مجموعه نانو آکسون بر اساس بخش تحقیق و توسعه (R&D) است. از زمان تأسیس، بخش تحقیق و توسعه، مسئولیت هدایت نوآوری در محصولات ضد حریق (مقاوم در برابر حریق) جدید و سازگار با محیط زیست است. یک تیم تحقیقاتی با تجربه و مجهز به آزمایشگاه پیشرفته تحقیق و توسعه، و بستر مقیاس آزمایشی، میتواند نتایج تحقیقاتی با کیفیت و ارزشمند را تضمین نماید.

در حال حاضر، تیم تحقیق و توسعه تجربه غنی در ضد حریق (مقاوم در برابر حریق) و کاربردهای آن‌ها در زمینه‌های مختلف مانند سازه‌های ساختمانی، عناصر پتروشیمی، تأسیسات صنعتی را جمع‌آوری کرده است و با موفقیت راه‌حل‌های زیست‌محیطی موثر و کم‌هزینه را برای بسیاری از مشتریان ارائه می‌کند.

تولید کارخانه ای

تولید کارخانه ای

کارخانه تولیدی نانوآکسون به منظور حمایت اقتصادی و معنوی از مناطق محروم در استان خراسان جنوبی بنا شده است. ساخت و ساز کارخانه، پس از آزمایشات و تاییدیه های آزمایشگاه وزارت راه، مسکن و شهرسازی به پایان رسید تا محصولات نهایی در خط تولید این کارخانه قرار گیرد.

با استقرار  و آموزش مداوم تیم تحقیق و توسعه و ارزیابی کیفی در کارخانه، تمامی محصولات به صورت دائمی کنترل شده و کیفیت آن تضمین می شود.

محاسبات و طراحی

محاسبات و طراحی

بر اساس استانداردهای مختلف، هر پروژه نیاز به طراحی منحصر به فردی دارد. بخش فنی نانو آکسون به عنوان مشاور و همراه مشتریان در طول پروژه صادقانه به وظایف خود عمل می کند.

ترکیب جداول اطلاعات فنی و استانداردهای آتش نشانی، بهترین و مناسب ترین منبع برای اجرای قوانین ایمنی ساختمان بر اساس محاسبات مهندسی ارائه شده توسط استانداردهای داخلی و بین المللی می باشد.

تیم های اجرا

تیم های اجرا

رضایت مشتری و اعتماد به برند ما مهمترین اولویت نانو آکسون است، بنابراین مجموعه مدیریتی همواره با آموزش مستمر، تلاش در بهبود شرایط اجرایی تیم های نانو آکسون را دارد.

هر سرپرست تیم باید مراحل آموزشی را پشت سر بگذارد و قبل از هر پروژه ارزیابی های اخلاقی و فنی را دارا باشد. علاوه بر این موضوع مهم، کلیه پروژه ها تحت نظارت و کنترل بخش فنی نانو آکسون خواهند بود.

مشاوره و فروش

مشاوره و فروش

کلیه زحمات تمامی تیم های بخش های مختلف، با کلیه ارزشهایی که دارند، بدون حضور همکاران فروش و مشاوره بی نتیجه میماند. کلیه همکاران فروش به صورت مستمر توسط تیم های فنی، کلاسهای آموزشی و مطالعه اسناد علمی و پژوهشی مرتبط با حوزه حریق و استانداردهای داخلی و خارجی تلاش دارند تا بهترین راهنما برای مشتریان مجموعه نانوآکسون باشند.

نیروی محرکه مورد نیاز برای تداوم نانوآکسون در میزان عملکرد این مجموعه است. لذا انتخاب پرسنل فعال در این بخش بسیار حساس و نظارت بر این تیم به صورت مستمر است.

آزمایشگاه های معتبر

آزمایشگاه های معتبر

نانو آکسون برای تداوم همکاری و اطلاع از نتایج محصولات خود، تیم هایی را در آزمایشگاه های معتبر کشور به صورت دایم مستقر نموده است. اهمیت نتایج آزمایشگاهی محصولات در حدی است که پرسنل این تیم برای این امر آموزش دیده اند و میتوانند نتایج آزمایشات را تجزیه و تحلیل نموده و بررسی های خود و گزارشات آزمایشگاه را برای تیم تحقیق و توسعه داخل کشور ارسال نماید.

چرا نانو آکسون؟

نانو آکسون یک شرکت دانش محور است، اما مدعی ارائه محصولات تولیدی و خدمات با کیفیت و با مناسب ترین قیمت می باشد. کلیه محصولات تولیدی بهینه شده تا کارایی مطلوب برای مشتری داشته باشند.

دانش بنیان

تیم تحقیق و توسعه ما، با تکیه بر دانش و تخصص خود، محصولات را بر اساس شرایط جوی سخت و متفاوت هر روز بهینه تر می کند. از اینرو سبد کالای متنوع با کاربری و شرایط جوی مختلف ایجاد نموده است.

قیمت و کیفیت قابل رقابت

دانش فنی در فرمولاسیون، طراحی محصول، استفاده از مواد اولیه داخلی با کیفیت و تأمین مواد اولیه از منابع و صنایع پتروشیمی در داخل کشور سبب گردیده تا محصولات آکسون قابل رقابت باشند.

فهرست فروشندگان قابل اعتماد

حضور نانو آکسون در وندورلیست های مختلف و ارزیابی های انجام شده توسط سازمان های مختلفی از جمله آتشنشانی، وزارت نفت، گاز و پتروشیمی، مپنا و …، ارزش افزوده ای برای نتایج این مجموعه داشته است.

تمرکز روی کیفیت

حضور تیم تحقیق و توسعه و واحد کنترل کیفیت، نشان از اهمیت نانو آکسون به کیفیت دارد. شایان ذکر است، نظارت مستقیم و مستمر سازمانهایی چون آزمایشگاه وزارت راه، مسکن و شهرسازی و آموزشهای دوره ای درون سازمانی نقش بسزایی در ارتقای کیفیت ما دارد.

رویکرد مشتری محور

تقاضای مشتری از اولویت های اصلی شرکت نانو آکسون میباشد، و کنترل دوره ای و ارزیابی رضایت مشتری در طول پروژه و پس از پایان پروژه در راستای حفظ مشتری برای ما اهمیت دارد. کارشناسان ما به صورت 24 ساعته پاسخگوی مشتریان هستند.

نیروی کار بسیار کارآمد

سرمایه ما، حضور همکاران توانمند و متخصصی است که در تمامی بخشها در تلاش هستند تا رضایت مشتریان را با سرعت و دقت در خدمات و کیفیت محصولات جلب نمایند. از اینرو پرسنل نانو آکسون بسیار با وسواس و دقت انتخاب و آموزش داده میشوند.

تاریخچه نانو آکسون


1391

 • ثبت شرکت

1393

 • تولید عایق حرارتی NAX-300
 • اتمام پژوهش روی عایق های حرارتی و حریق
 • گواهی نامه عایق حرارتی NAX-300 از مرکز ملی لیزر ایران
 • اخذ جواز دانش بنیان
 • ثبت اختراع عایق حرارتی

1395

 • پژوهش و نمونه سازی بر روی رنگ ضد حریق پف شونده سلولزی (NAX-FP)

1396

 • اتمام پژوهش NAX-FP

1397

 • گواهینامه مرکز تحقیقات مسکن NAX-FP
 • اخذ گواهینامه Efectis
 • ورود به وندورلیست آتش نشانی

1398

 • پژوهش و نمونه سازی بر روی ضد حریق سیمانی سلولزی (NAX-CB)
 • پژوهش و نمونه سازی بر روی آتش بند و دودبند کابل (NAX-FS)

1399

 • اتمام پژوهش NAX-FS
 • اتمام پژوهش NAX-CB
 • دریافت تأییدیه رنگ ضد حریق هیدروکربنی (NAX-FP-H)
 • اولین پروژه پتروشیمی
 • تولید پوشش و آب بندهای ساختمانی

1401

 • گواهینامه مرکز تحقیقات مسکن NAX-FS
 • گواهینامه مرکز تحقیقات مسکن NAX-CB
 • پژوهش و تأیید پوشش ضد حریق هیدروکربنی (NAX-CB-H)