Skip to main content

راه هایی برای محافظت از ساختمان در برابر آتش سوزی جنگل

|

راه هایی برای محافظت از خانه در برابر آتش سوزی جنگل

فراوانی و شدت آتش سوزی ها در سراسر دنیا در حال افزایش است. خانه هایی که در مناطق مستعد آتش سوزی قرار دارند تهدیدی برای اعضای خانواده هستند که باید آنها را ایمن سازی کرد. هنگام شروع آتش سوزی باید یک طرح موثر فرار از آتش ایجاد کنید.

ایمن نگه داشتن خانه و اعضای خانواده در هنگام آتش سوزی ضروری است. برای کمک به شما در ایجاد استراتژی، این مطلب نشان می دهد که چگونه می توانید از خانه خود در هنگام وقوع آتش سوزی محافظت کنید. اکنون، شما آماده خواهید بود که در صورت وقوع یک فاجعه، پاسخ مناسبی بدهید.

چگونه از خانه خود محافظت کنید

برای محافظت از خانه خود در برابر آتش سوزی جنگل در اینجا اقداماتی انجام دهید:

سقف و عرشه ها را تمیز کنید

شعله های کوچک و سوزاندن اخگرها (پاره های آتش) رایج ترین دلایل آتش گرفتن یک سازه هستند. اگر در یک منطقه مستعد آتش سوزی زندگی می کنید، از مواد مقاوم در برابر آتش استفاده کنید و مواد قابل اشتعال را از خانه خود خارج کنید. بازرسی های مکرر را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که در صورت وقوع آتش سوزی، هیچ ماده ای وجود ندارد که آتش بگیرد.

اخگرها را بیرون نگه دارید

اخگرها قطعاتی از چوب یا پوشش گیاهی در حال سوختن هستند که در هوا می توانند بیش از دو کیلومتر را طی کنند. با آب بندی دریچه ها و منافذ دیگر از ورود اخگر به خانه خود جلوگیری کنید. گرمای تابشی می تواند باعث شکستن پنجره ها شود، بنابراین حتما از پنجره های دو جداره را برای مقاومت در برابر گرما استفاده کنید.

یک فضای قابل دفاع در اطراف خانه خود ایجاد کنید

فضایی قابل دفاع ایجاد کنید که شامل خانه شما و همه چیز اطراف آن در شعاع 30 متری باشد. اگر در یک منطقه مستعد آتش سوزی زندگی می کنید، محافظت از 5 متری اطراف خانه شما کافی نیست. اطمینان حاصل کنید که سه منطقه را برای فضای امن خود در نظر گرفته اید:

  • منطقه 1 (0 تا 1.5 متر): از محوطه سازی می توان برای شکستن حریق استفاده کرد. از وسایل غیر قابل اشتعال استفاده کنید و به طور منظم حیاط و گیاهان خود را آبیاری کنید. گیاهان نباید هیچ قسمت مرده یا خشکی داشته باشند و نباید در فاصلی 1.5 متری قرار گیرند. از نگه داشتن اجسام قابل اشتعال در زیر یا روی عرشه ها خودداری کنید.
  • منطقه 2 (1.5 تا 10 متر): درختان و درختچه‌ها را به صورت گروهی بکارید و از آنها مراقبت کنید. بدنه درختان و گیاهان مرده را بردارید. برای نگهداری درختان حداقل 3 متر فاصله بین تاج درختان بگذارید.
  • منطقه 3 (10 تا 30 متر): همانند منطقه 2، درختان و درختچه ها را در گروه هایی که به طور مساوی از هم فاصله دارند بکارید و از آنها مراقبت کنید. بدنه درختان و گیاهان مرده را بردارید. برای نگهداری درختان حداقل 3 متر فاصله بین تاج ها بگذارید. شاخه های پایین درخت را هرس کنید.

رنگ ضد حریق را اعمال کنید

رنگ ضد حریق یک خط دفاعی عالی در برابر آتش سوزی های جنگلی است. این رنگ های تخصصی حاوی خواصی هستند که می توانند از گسترش شعله جلوگیری کرده و دمای سطح ناحیه تحت درمان را کاهش دهند. استفاده از رنگ ضد حریق در نمای بیرونی خانه، به ویژه در مناطق آسیب پذیر، می تواند مقاومت خانه در برابر آتش را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

ساختمان خود را با فناوری های نانو آکسون ایمن نگه دارید.

محافظت از خانه شما در برابر آتش سوزی های جنگلی نیازمند یک رویکرد فعال و برنامه ریزی متفکرانه است. هوشیار باشید، آماده باشید و مطمئن شوید که خانه شما به خوبی مجهز است تا در برابر چالش هایی که ممکن است آتش سوزی جنگل ها ایجاد کند، مقاومت کند.

با اجرای استراتژی ها و شیوه های ذکر شده در این راهنما، می توانید خطرات مرتبط با آتش سوزی را به میزان قابل توجهی کاهش دهید و محیط امن تری را برای همه تضمین کنید. به یاد داشته باشید، دانش کلید پیشگیری است و آمادگی کلید بقا است.

ایمنی آتش نشانی یک مسئولیت مشترک است و با انجام اقدامات لازم می توانید تفاوت عمیقی در ایمنی خود و اطرافیانتان ایجاد کنید. آگاه باشید، هوشیار باشید و در برابر آتش ایمن باشید. نانو آکسون متعهد است که تجهیزات لازم را برای محافظت از خانه در اختیار شما قرار دهد. با ما تماس بگیرید و در مورد رنگ های ضد حریق ما بیشتر بدانید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *