بنیان ساختمان خود را بر پایه دانش استوار کنید

از تولید تا اجرای محصولات ضدحریق، کفپوش ها، رنگ نما و عایق حرارتی و رطوبتی شریک شما هستیم.

چگونه آغاز کردیم ؟

شرکت دانش‌بنیان صنایع نانو عایق آکسون در سال 1391 تأسیس شد. اولین محصول تولیدی این کارخانه، با توجه به شتاب گرفتن موضوعاتی چون بهینه‌سازی مصرف سوخت و انرژی، تولید محصول عایق حرارتی و گرمایشی بود. محصولی که مشابه نمونه‌های اروپایی و آمریکا بوده و نتایج حاصل از پژوهش و ساخت آن توانست سبب تولید آن بر پایه دانش فنی بومی در کشور شود. 

پوشش های ضدحریق

در صنعت ساختمان سازی خصوصا سازه های فلزی، در برابر آتش سوزی ساختار ضعیف و سستی دارند و نقاط ضعف این سازه ها در مقابل حریق زمانی مورد توجه قرار میگیرند که یک آتش سوزی بسیار جدی با تلفات جانی و خسارات مالی بالا رخ دهد. از عمده ترین روش های مقاوم سازی ساختمان در مقابل آتش استفاده از پوشش های تاخیر انداز آتش بر روی سازه های فلزی است.

یک نوع از محصولات تاخیر انداز آتش، رنگ های ضد حریق است که به زیبایی سازه های فلزی ساختمان را پوشش میدهد. این شرکت در این خصوص، محصولی با کیفیت بالا به نام رنگ هوشمند تاخیر انداز آتش با برند تجاری NAX-FP تولید نموده است  که در زمان حریق بیست برابر منبسط میشود و لایه های متعددی را ایجاد نموده که از مقاومت بسیار بالایی برخوردارند و مانع نفوذ حرارت به سطح زیرین شده و از سازه های فلزی در برابر آتش های سلولزی تا 3 ساعت محافظت میکند. همچنین این شرکت به عنوان اولین دارنده گواهینامه فنی از وزارت راه، مسکن و شهرسازی در ایران و دارای تائیدیه از تست های گوناگون مرتبط از آزمایشگاه های داخلی و خارجی معتبر مانند Efectis Era  برای محصولات خود میباشد.

از دیگر پوشش های ضدحریق تولید این شرکت می توان به پوشش سیمانی Nax-CB اشاره کرد که محصولی ارزان و طبق استانداردهای جهانی می باشد.

کاربرد این پوشش‌ها بیشتر در صنایع نفت و پتروشیمی، ساختمان، کشتیرانی، نیروگاه‌ها و اماکن حساسی مانند این‌ها است. از این رنگ برای ضد حریق کردن اسکلت‌های فلزی ساختمان‌ها، مخازن نفت و گاز، استراکچر (سازه‌های) پالایشگاه‌های نفت و گاز و پتروشیمی، ساختمان‌های مرکز اسناد، گاوصندوق‌ها، ساختمان‌های نمایشگاه‌ها، استراکچر کارخانجات مختلف، اتاق‌های سرور (اتاق‌های دیتاسنتر) و کلیه ساختمان‌های باارزش می‌توان استفاده کرد.

باعث مباهات ما است که هنوز هیچ شرکتی در منطقه خاورمیانه و حتی شرکت‌های روسی و چینی هم موفق به تولید رنگ مقاوم در برابر حریقی نشده‌اند که بیش از یک ساعت در برابر آتش مقاومت کند.
ما مدعی هستیم که رنگ‌های تولیدی‌مان با کیفیت بهترین برندهای جهان برابری می‌کند و این اطمینان از تعصب ما در تولید سرچشمه می‌گیرد. ما به‌هیچ‌وجه راضی نمی‌شویم کمی از کیفیت خود را فدای هیچ عوایدی بکنیم و همین موضوع رنگ‌های تأخیر انداز آتش NAX-FP را در زمره‌ی بهترین محصولات موجود بازار قرار داده است. محصول ما با استفاده از بهترین و باکیفیت‌ترین محصولات موجود در این رسته تولید می‌شود و ادعای کیفی ما نیز توسط تست‌های استانداردی که محصولاتمان از سر گذرانده‌اند، قابل‌اثبات است.

تحقیق و توسعه

ما افتخار داریم بر اینکه ساختار و اساس مجموعه نانو آکسون بر روی ریشه های دپارتمان تحقیق و توسعه بنا گردیده است. بر خلاف عموم شرکتها، تیم نانو آکسون ابتدا با شکل گیری دپارتمان R&D ایجاد و توسعه پیدا کرد. تیم تحقیق و توسعه از زمان آغاز فعالیت خود تا امروز با مدیریت تیم تحقیقاتی خوب، به صورت شبانه روزی در حال توسعه محصولات این مجموعه و یافتن راهکارهای نوین در صنعت پوششهای رایج در عرصه بین المللی است. حضور دانشمندان جوان در این تیم، همواره باعث دلگرمی تیم و اطمینان خاطر مشتریان گردیده است.


کارخانه

واحد تولیدی شرکت نانو آکسون، به جهت اشتغال زایی در مناطق محروم، در استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند احداث گردیده است.
احداث این کارخانه پس از انجام آزمایشات و اخذ تاییدیه ها از آزمایشگاه وزارت راه، مسکن و شهرسازی انجام گردید تا محصولات نهایی در خط تولید این کارخانه قرار گیرد.
با استقرار نیمی از تیم R&D در کارخانه، تمامی محصولات، به صورت دایم کنترل و از کیفیت اطمینان حاصل میگردد.


دپارتمان فنی

برای هر پروژه، یک طراحی منحصر بفرد بر اساس استانداردهای ساختمانی مورد نیاز است. تیم فنی مجموعه نانوآکسون به عنوان یک مشاور و همراه مشتریان در این زمینه خالصانه انجام وظیفه مینماید.

استفاده از جداول ارائه شده توسط آزمایشگاه وزارت مسکل و شهرسازی، به همراه نظر های کارشناسان آتش نشانی، ترکیب مناسبی برای دانش تیم است تا بتوانند قوانین ایمنی ساختمانی را بر اساس محاسبات مهندسی و دقیق خدمت مشتریان نانوآکسون ارائه دهند.


تیم اجرا

ما همواره به دنبال رضایت مشتری و در نهایت خوش نامی در بازار پوشش های صنعتی هستیم، لذا مدیران نانو آکسون دقت بسیار زیادی در انتخاب متخصصان اجرا در این حوزه دارند.

کلیه مجریان تیم، پس از طی مراحل آموزشی، و گذراندن آزمون های تخصصی در مجموعه انتخاب شده و اجرای کلیه پوشش ها را با نظارت مستقیم شرکت انجام میدهند.

گواهینامه مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی

در سال 1397 توانستیم به عنوان اولین تولید کننده پوشش رنگ ضد حریق (Nax-FP)، گواهینامه مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی را دریافت کنیم. لازم به ذکر می باشد این شرکت هر ساله مورد بررسی این مرکز قرار گرفته و مجددا ارزیابی می گردد.

شرکت Effectis

تست ها و آزمایش های محصولات ضدحریق نانو آکسون زیر نظر شعبه واقع در ترکیه این شرکت انجام می شود و تمامی ضخامت ها و جداول فنی مطابق استاندارد های جهانی توسط این شرکت صادر می گردد.